O projekcie

Projekt "Jesień w Puszczy Knyszyńskiej z lotu ptaka" został wykonany ze szczególnym uwzględnieniem przewodniego motywu- ukazanie miejsc atrakcyjnych turystycznie. Realizacja zapewnia kompleksowe zintegrowanie bezpłatnych zasobów video "z lotu ptaka" w jednej bazie przez co jest pierwszą taką typu produkcją w Polsce.

Zostało udostępnione kilkadziesiąt wyselekcjonowanych ujęć filmowych "z lotu ptaka" za pomocą hexacoptera (potocznie dron). O długości minimum pół minuty w jednym ujęciu oraz jako kilka ujęć o różnej długości. Każde ujęcie jest nagrane od poziomu ziemi do wysokości kilkuset metrów nad poziomem gruntu. Filmy w zależności od miejsca kręcenia zostały wykonane w najazdach poziomych, pionowych a także jako oblot wokół.

Materiał filmowy został wykonany w formacie FULL HD 1920 × 1080 pozwalającej na zastosowanie materiału w realizacjach na potrzeby telewizji, YouTube, Vimeo, Internetu. Ujęcia pozwolają na dowolny montaż materiału wynikowego i łączenia go z innymi realizacjami.

Ponadto został zrealizowany jeden, profesjonalny film promocyjny pokazujący piękno puszczy "z lotu ptaka" o długości 5 minut. Film promowany jest przy współudziale partnerów projektu. 

Serwis w którym teraz jesteś, jest bazą ujęć filmowych i umożliwia:
a) bezpłatne pobranie dowolnego ujęcia filmowego
b) zlokalizowanie miejsca wykonania materiału filmowego dzięki mapie
c) przeczytanie opisu miejsca w którym zostały wykonane ujęcia
d) możliwość odtworzenia filmu przed jego bezpłatnym pobraniem na swój komputer
e) możliwość bezpośredniego podlinkowania materiału na swojej stronie internetowej dzięki usłudze YouTube

Promocja
1. Ujęcia zamieszczone w tym serwisie znajdują się również w serwisie YouTube. Są opisanie słowami kluczowymi odnoszącymi się do miejsc wykonania lotu. 
2. Został przeprowadzony konkurs wśród młodzieży pod nazwą "Bądź odlotowym reżyserem!" polegający na dowolnym montażu filmu z dostępnych ujęć filmowych. Nagrodą za najlepszy montaż: 3x zdalnie sterowany model latający (quadrocopter) oraz kamera GoPro. .
3. Informacja o konkursie oraz filmie promocyjnym jest propagowana przy udziale partnerów. Dodatkowo w Centrum Kultury w Gródku zostały przeprowadzone warsztaty.
4. Udostępniona baza filmowa służy osobom, firmom i organizacjom bez żadnych opłat z ich strony. Dowolna osoba kręcąca materiał filmowy o Puszczy Knyszyńskiej może w celu wzbogacenia atrakcyjności materiału, wmontować dowolne ujęcie/ujęcia z "z lotu ptaka".